poniedziałek, 27 stycznia 2014

Ostatni tydzień przed pomiarem!

Do następnego pomiaru zostało tylko 6 dni. Mam zamiar wziąć się w garść i zaplanować ten czas co do minuty! Pomoże mi to nie tylko osiągnąć swój cel, ale też lepiej przygotować do egzaminów. W tym stresującym i wymagającym intelektualnego wysiłku okresie, bardziej niż zwykle, przydadzą mi się wartościowe posiłki i aktywność fizyczna. Muszę zadbać i o ciało, i o umysł.

Wczoraj na czyimś blogu/profilu Facebook (jeśli to u Ciebie to daj znać ;)) przeczytałam, że często ludzie ćwiczą dużo i długo, zwiększają dystanse czy obciążenia, a efekty ich ćwiczeń są mierne. Dzieje się tak ze względu na to, że większość stawia na ilość, a nie jakość. Nie można przecież w nieskończoność dokładać kilogramów na sztangę czy kilometrów do biegu. Czytając to zdałam sobie sprawę, że ja popełniam właśnie ten błąd. Odbębniam ćwiczenia- 3 serie po 12 powtórzeń i już, koniec, idę na bieżnię. Dzisiaj postanowiłam to zmienić, bo przecież to nie tylko może zaszkodzić mojemu samopoczuciu (słabe efekty przy dużym wkładzie pracy), ale i zdrowiu (niepoprana postawa, sposób wykonania=kontuzje). Okazało się, że mój program, a raczej jego wykonanie, trwa nie 45 min, ale 90min! Zmęczyłam się dzisiaj potwornie, ale byłam z siebie dumna :) Oby więcej takich treningów!

Siłownię zaplanowałam sobie na poniedziałek, środę i piątek. We wtorek, czwartek i sobotę postanowiłam wykonać ćwiczenia zaproponowane przez Was. Będzie to pewnego rodzaju wyzwanie. Od razu mówię, że Turbo Spalanie mam już w małym palcu ;)4 komentarze:

 1. dokładnie : ) jakość powinna zawsze wygrywać z ilością! pozdrawiam i życzę osiągnięcia celu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ćwiczę trochę sama, trochę z youtubem. Możesz spróbować cardio, z połączeniem sztuk walki - naprawdę potrafi zmęczyć. Życzę dużo motywacji!

  Pozdrawiam!

  PS. Jakie egzaminy piszesz? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię te z elementami kickboxingu. Kiedyś jak ćwiczyłam, niespodziewanie do pokoju wszedł oj tato- miał minę nie z tej ziemi jak z jego stronę poleciał kopniak :D Całe szczęście nie trafiłam.. ;)
   Egzaminy na studiach- z Prawa handlowego, Statystyki opisowej, Międzynarodowych Transakcji Gospodarczych i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych :)

   Usuń